Egy dl erős feketekávé
10 dkg cukor
3 szelet csokoládé
10 dkg vaj
2 dl tejszín
Egy dl erős feketekávét felfőzünk 10 dkg cukorral és 3 szelet csokoládéval. Külön kis edényben összekeverjük 3 tojás sárgáját egy kevés tejjel és a csokoládés kávéhoz öntjük. Állandóan keverve – gyenge tűzön – sűrű krémmé főzzük. Ha a krém hűlni kezd, beleszeletelünk 10 dkg vajat és habosra keverjük. Jól lehűtjük, még egyszer átkeverjük, végül belevegyítünk 2 dl tejszínből vert kemény habot.
A vaj (margarin ) kivételével kézi habverővel a hozzávalókat kikeverem , margarínos meleg serpenyőbe öntön én a legkisebb lángon kb. 20 percig felő alatt sütöttem aztán tálra borít...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A hozzávalókat összegyúrni és 12 órára hűtőbe tesszük . Ha sósat akarunk akkor erősebben sózzuk , ha édesen akkor majd porcukrozzuk ha kisül .
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojásokat szétválasztom, a sárgáját 10 ek. vízzel habosra keverem, majd hozzáadom a zsírt, az instant kávét, az édesítőszert és tovább keverem. A lisztet kimérem és a szódabikarb...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű