60 dkg liszt,
20 dkg cukor,
10 dkg zsír,
2 tojás,
2 dkg szalakáli,
2 dl langyos tej
Krém
30 dkg margarin,
30 dkg porcukor ezt habosra keverjük
5 dl tej,
5 kanál liszt,
2 ek. cukor,
1 citrom héja és leve
A lisztet a zsírral elmorzsoljuk, bele a cukor a tojás és a langyos tejben felfuttatott szalakáli. Gyenge tésztát gyúrunk amit picit pihentetünk nem kell sokáig 4 részre vesszük és lapokat sütünk.
Krém : A 30 dkg margarin, 30 dkg porcukor ezt habosra keverjük. 6 dl tej, 5 kanál liszt, 1 ek. cukor, 2 citrom héja és leve ezt össze főzzük és ha kihűlt össze keverjük a cukros margarinnal
Tetejére porcukrot szórunk A tepsi mérete 35 x 30 cm
A meggyet kimagozzuk és ízlés szerint cukrozzuk.Fél órát állni hagyjuk és kinyomkodjuk.A tésztát kinyújtjuk és tepsibe helyezzük.Rátesszük a kimagozott meggyet,kis grízzel megszórj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Vizes gézzel "gombócolunk". Forrásban lévő sós vízben főzzük, kb. 10 percig. Amikor felsétál a víz tetejére, bele a prézlibe. Rá porcukor és tejföl.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A piskóta elkészítése: 10 dkg kókuszreszeléket kávédarálón ledaráltam, 2 teáskanál konjak lisztet hozzákevertem, félretettem.Tojásokat szétválasztottam. A tojásfehérjéket csipet...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű