Hozzávalók:
12,5 dkg vaj
15 dkg reszelt sajt
2 tojássárgája
2 evőkanál tejföl
25 dkg liszt
fél tasak sütőpor
só
A tetejére:
2 tojásfehérje
10 dkg reszelt sajt
köménymag, vagy szezámmag
A vajat a tojássárgájával, a tejföllel és a sóval kikavarjuk. A lisztet a sütőport és a reszelt sajtot is hozzáadjuk, meggyúrjuk a tésztát. Majd becsomagoljuk fóliába és 2 órára hűtőbe tesszük. Átgyúrjuk a tésztát és lisztezett felületen kinyújtjuk, karácsonyi kiszúrókkal kiszaggatjuk. A tésztákat sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, a tojásfehérjéket felverjük és átkenjük vele, reszelt sajtot, köménymagot, vagy szezámmagot szórunk rá. Közép meleg sütőben nagyjából 15 perc alatt megsütjük. Amikor a teteje megpirult, készen is van
Én dupla adagot sütütem.
A hozzá valókat össze gyúrjuk ,kinyújtjuk vékonyra ki sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés: 1. Az élesztőt cukorral elkevert langyos tejben felfuttatom. A többi hozzávalókkal a sajt kivételével egy közepesen lágy, puha kelt tésztát készítek, kelesztőtálba t...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Az élesztőt fel futtatom a tejjel meg a cukorral aztán mindent jól össze dolgozok és fél órát pihen a hüttőbe utánna kb 1-cmre kinyujtom meg szórom reszelt sajtal a tetejét és ujny...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű