- 1 kg finomliszt,
- 60 dkg vaj (megolvasztva, ha zsírt használok akkor kevesebb),
- 4 dkg só,
- 6 db tojássárgája,
- 3 dl habtejszín,
- 10 dkg sajt
A hozzávalókat összedolgozzuk. 1 cm-re nyújtjuk, tálcára rakjuk, megkenjük a tojássárgájával, megszórjuk, köménymaggal, szezámmaggal, sajttal stb. 1/2 órára fagyasztóba tesszük, 1 cm-es kockákra vágjuk, 180 fokos sütőben 20-30 percig sütjük.
Lisztet a vajjal, sóval, sutoporral elmorzsolom majd hozzá teszem a tejfolt s jól meg gyúrom egy tálba amit le takarok alufóliával és egy éjszakára be teszem hűtőbe. Másnap egy n...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Mivel mostanában elég málnánk és meggyünk van, a kevert sütik és gyümölcsös piskóták szezonjukat élik. Néha az ember már úgy érzi, elég az édességből (így van ez advent idején is)...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű