Hozzávalok:
50 dkg túró
25 dkg margarin
2 csomag vaniliás cukor
1 csomag étkezési zselatin
20 dkg cukor
4 dl tej
2 dr banán
tetejére:
200 ml tejszinhab, vagy reszelt csokoládé
A turót és a vaniliás cukrot a margarinal robottal jól kikavarni,
a zselatinhoz hozzá keverni a cukrot
majd apránként hozzá adagolni a tejet és felfözni.
Még langyosan a margarinos turohoz önteni, és összetúrmiszolni
egy alufoliával kibélelt formába öntenni a felét rá a banánok és rá a másik felét
hűtöbe tenni hogy dermegyen meg. utána a formábol ki boritani és a foliát le szedni. a tetejére tejszinhab vagy reszelt csoki.
A babapiskótát a kávéba mártogatom és 1 sorban a tepsi aljára rakom. Rákenem a krém felét. Újra piskóta, majd krém. A tetejét kakaóporral megszórjuk tálalás előtt.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
◾️A tápiókát egy nagy lábasba tesszük, hogy az egész elkészítést meg tudjuk benne oldani. ◾️Tegyük bele a félbevágott vaníliarudat, és öntsük fel a vízzel, majd 15 percen kereszt...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A házi krémes krémet és a tejszínhabot elkészítem a zacskón leírtak szerint,majd összekeverem őket a mascarponéval! A rumos,tejes,kávéba áztatott babapiskótákkal rétegezem a kréme...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű