15 dkg liszt
15 dkg margarin
10 dkg cukor
10 dkg darált dió
3 evőkanál sárgabarack lekvár
1 csomag vaníliás cukor
1 csomag sütőpor
5 dkg kakaópor
6 ek tej
10 dkg étcsokoládé
cukrot és a langyos margarint robotgéppel habosra keverjük. Hozzáadjuk a tojásokat és együtt keverjük tovább, amíg homogén elegyet kapunk. A lisztet, a sütőport, a kakaóport, a vaníliás cukrot, a cukorral elkevert darált diót, a durvára vágott csokidarabokat, valamint a 3 evőkanál baracklekvárt összedolgozzuk.
Hozzáadjuk a kivert tojásos, margarinos, cukros masszát és a 6
ek tejet alaposan összekeverjük. A papírkapszlikkal bélelt muffin formákat 3/4-ig töltjük a masszával, majd a közepébe 1-1 kávéskanál baracklekvárt teszünk, kis mélyedést kialakítva a lekvárnak. A masszára durvára vágott csokidarabokat is szórhatunk.
Előmelegített sütőben 180 fokon 25-30 percig sütjük.
30 dkg cukrot megpirítunk / felolvasztunk/ Hozzákeverünk 25 dkg margarint, 1 tubus sűrített tejet és kb. 15 dkg apróra vágott diót. Ezzel töltjük az ostyalapokat
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejet melegítem beleteszem a porcukrot és vanilin cukrot. A babapiskótákat beáztatom a meleg vaníliás tejben és szorosan egymás mellé teszem le a jénaiba. Ráreszelek 25 dkg. ge...
Elkészítési idő: 1 Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit egy tálba tesszük és robotgéppel összekeverjük. Amikor már megfelelő állagú, fóliába csomagoljuk és 30 percre hűtőbe tesszük. Ezután kettőbe osztjuk a tésztát...
Elkészítési idő: 80 perc Nehézség: Könnyű