1 tojás
1 ek. édesítő
1 kk. vaníliás xilit
1 ek. kakaópor
1 ek. fehérjepor vagy lenmagliszt (én most fehérjeporral csináltam)
1 kk. sütőpor
Töltelék: meggylekvár ízlés szerint
Máz: cukormentes csoki, vagy házilag készített bevonó (kókuszzsír és kakaópor, édesítő)
Minden hozzávalót összekeversz és egy kisebb mikrózható edénykébe teszed, én egy porcelán tálkába szoktam, hogy ilyen szép magas legyen.
1 perc mikró
Kiöntöd, és megfordítod, hogy púpja legyen felül. Kimetszel belőle egy kis darabot és megtöltöd meggylekvárral. Visszateszed a kis dugót és leöntöd olvasztott csokival.
A krémhez a pudingport kikeverjük 1 dl tejjel, közben a maradék 7 dl-t forralni kezdjük. Hozzáöntjük a pudingos keveréket, a cukrot is hozzákeverjük, közepes lángon kevergetve besű...
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Közepes
A céklát a kókuszolajjal pürésítjük, majd a többi anyagot hozzáadva egynemű masszává gyúrjuk. Diónyi golyókat formálunk belőle. Végül díszítésként kakaóba forgatjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű