Tészta:
25 dkg Dia-Wellness sütőliszt
1 evőkanál búzasikér (ha van)
1 csipet só
1 csomag friss élesztő
3/4 dl olaj
2,5 dl tej
1 tk fruktóz az élesztő felfuttatásához
2 ek xilit
Töltelék:
édesítő
2 evőkanál fahéj (de kakaóporral is finom)
Kenéshez 1 tojás + pici tej
A tésztát dagasztjuk (akkor jó ha hólyagosodni kezd), kelesztjük (kb. 40 perc), nyújtjuk.
Elkészítjük a tölteléket: 8 dkg vaj, vanília aroma/őrlemény, édesítő, 3 púpos tk. kakaó vagy fahéj.
3 részre el kell osztani a tésztát, mindegyiket külön szép vékonyra nyújtani, megkenni a fahéjas vajjal, feltekerni, és a három feltekert tésztát összefonni.
30 percig kelni hagyjuk. Ha újra megkelt, tejjel simára kevert tojássárgájával megkenjük, és a forróra előmelegített sütőben (200 fok, 180 fok légkeveréses sütőben) kb. 20 percig sütjük.
Az alapanyagokat jól összegyúrjuk, Apa berakja egy jó meleg, kibélelt helyre, 9 hónap érlelés után kész is.
Elkészítési idő: 1h, 9ho Nehézség: Nehéz
A vajat megolvasztjuk. A lisztet elkavarjuk a sóval és 2 evőkanál cukorral. A tejet meglangyosítjuk, belekavarjuk a maradék cukrot, belemorzsoljuk az élesztőt, és hagyjuk felfutni....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Élesztőt felfuttatjuk 3 dl langyos tejjel és a cukorral , majd bedagasztjuk az egészet. Nem kelesztjük a tésztát , ugyanis a kéz között fog megkelni. Dagasztás után a tésztából 9...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű