30 dkg liszt (én ebből 20 dkg dw sütőliszt, 10 dkg zabpehelyliszt, 1/2 csomag instant élesztő, 2 ek. sikér, 1 jó tk só, és kb. 2 dl tej, 1 ek. olíva olaj.
A liszteket sikért kiméred egy tálba hozzádobod a sót és az élesztőt. Majd a tejjel kialakítjuk a tészta állagát és legvégül az olaj megy hozzá. Én ezt azért használom, hogy rugalmasabb legyen a tészta és ne ragadjon. Ezután meleg helyen kelesztem. Utána kettévettem, és kör alakúra nyújtottam ( 1-1 kört 4 cikkre vágtam, így összesen 8 db szép nagy kifli lesz) , ezután a nagyobbik felétől sodortam a kisebbik felé és patkó alakra hajtottam. Tepsin, letakarva meleg helyen kb. 20 perc alatt duplára kel. 200 fokon 10-15 perc alatt készre sül. Előző este is elkészíthetjük a tésztát és letakarva hagyjuk, reggelre jól megkel és a többit ugyanúgy, ahogy leírtam. Így nem kell annyit várni rá reggel.
Egy kisebb edénybe tegyél 1 dl kézmeleg vizet, 2 evőkanál cukrot, 1 evőkanál lisztet és morzsold bele az élesztőt. Langyos helyen hagyd felfutni 15 percig. Egy nagyobb tálba mérd...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Az élesztőt felfuttatjuk és egy nagyobb tálban összekeverjük a hozzávalókkal. Állni hagyjuk 30 percig. Aztán lisztezett deszkára borítjuk és 6 db cipót formázunk. Kocka alakúra kin...
Elkészítési idő: 80 perc Nehézség: Könnyű