500 ml kefir (mindegy, hogy milyen zsírtartalmú)
1 teáskanál szódabikarbóna
1 tojás
2 evőkanál növényi olaj
50-55 dkg liszt
50 gramm vaj
A kefirt keverjük össze a szódabikarbónával, adjuk hozzá a tojást és a növényi olajat.
A lisztet állandó keverés mellett apránként adjuk hozzá a masszához. Addig gyúrjuk, míg egy lágy tésztát nem kapunk. Ha szükségét látjuk, adjunk még hozzá lisztet. Akkor jó, ha a massza kissé a kezünkhöz ragad. Szórjunk a tetejére egy kevés lisztet, fedjük be konyharuhával és 10 percig hagyjuk állni.
A masszát alakítsuk hosszúkásra és nyolc-kilenc részre vágjuk fel. Az egyes darabokat sodorjuk ki kisujjnyi vastagságúra. A közepébe tegyük az előzőleg elkészített tölteléket, a széleit hajtsuk fel és kissé egyengessük el a tetejét. hagyjuk újabb két-három percet állni.
Amíg a lepények pihennek, serpenyőben hevítsünk fel egy kevés olajat. A lepényeket mindkét oldalán süssük meg fedő alatt.
Olvasszuk fel a vajat és a kész lepényeket kenjük be vele. Kissé meg is sózhatjuk. Tegyük a lepényeket egy tálba, fedjük le egy konyharuhával és hagyjuk kihűlni 10-15 percig.
1. Az élesztőt langyos cukros vízben felfuttatjuk, majd a többi hozzávalóval simára gyúrjuk. Ha kész, akkor letakarom 50 percig hagyom, aztán átdolgozom deszkán, formázom, és bele...
Elkészítési idő: 3,5 óra Nehézség: Könnyű
élesztő fut, többi dagaszt,vaj 40 perc pihi, 2 fele oszt formáz, 30 perc pihi 210 fok , gőz,spic
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Langyosítsuk meg a vizet és tejet Kenyérütőgépbe öntöttem, rá a fele liszt, majd só, puha vaj. Másik fele liszt, és arra tettem a tojást, a cukrot és a / 7 dkg / porélesztőt . Eli...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű