2 kg sárgabarack,
70 dkg. cukor,
1 tk. citromsav.
Magozzuk ki és aprítsuk fel a sárgabarackot. Főzzünk fel 0,5 dl vízben a cukrot, majd adjuk hozzá a barackot és a citromsavat. Főzzük 30 percig, majd passzírozzuk át szűrőn a barackot és hagyjuk kihűlni. Töltsük sterilizált üvegekbe a nektárt és tartsuk hűtőszekrényben.Vízzel hígítva
fogyasszuk.
1. A vanília rudakat kétfele vágtam, beleraktam az alkoholba. 2. Amikor eszembe jut kicsit megrázogatom az üveget. 3.---- 3 hónap múlva éri el teljesen kész állapotát
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Egy üveg vörösborhoz (nem kell a legjobb minőség, de azért ne legyen kannás bor) kb. fél üveg vizet öntök, dobok bele egy fahéjrudat, két csillagánizst, ha van itthon, akkor egy fé...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tejszínt felmelegítjük, félretesszük. A kristálycukrot karamellizáljuk, majd levesszük a tűzről és beleöntjük a meleg tejszínt. Lassú tűzön, állandó kevergetés mellett, lankadat...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű