Tészta
60 dkg liszt
30 dkg vaj
40 dkg cukor
1 dl tej
2 dkg élesztő
1 kk szódabikarbóna
1/2 dl rum
Töltelék
40 dkg dió (dejó)
40 dkg sárgabarack lekvár
tetejére
tortabevonó
A lisztet elmorzsolom a vajjal, hozzáadok 10 dkg cukrot, a tejben felfuttatott élesztőt, a két tojás sárgáját, a szódabikarbónát és a rumot, Jól összegyúrom.
a diót ledarálom, hozzákeverem a többi cukrot.
A kidolgozott tésztát 3 részre osztom, és 2 mm vastagságú kinyújtom.
vékonyan kivajazott sütőlapra teszem, meg kenem a lekvár felével. ráteszem a dió felét. Ezután ráteszem a másik lapot, meg kenem a maradék lekvárral és ráteszem a diót., majd beborítom a 3. lappal, meg szurkálom villával a tetejét,
Pihentetem, utána kis lángon kb 40-50 percig sütöm.
A kihűlt tésztát bevonom a felolvasztott torta bevonóval.
A fánkport keverjük el jó alaposan a citromhéjjal. Egy másik tálban mérjünk ki 20 gramm vizet, majd adjuk hozzá az 1 egész tojást, és 3 db fehérjét, és alaposan keverjük el, végül...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű