60 dkg bármilyen gyümölcs darabolva
4 evőkanál cukor (nálam édesítő és kókuszcukor vegyesen)
1 tasak vaníliás cukor (nálam aroma)
2 evőkanál liszt vagy étkezési keményítő vagy vaníliás pudingpor (nálam pudingpor)
a tésztához:
25 dkg liszt
5 dkg cukor (nálam édesítő és kókuszcukor vegyesen)
1 tasak vaníliás cukor (nálam aroma)
1 tasak sütőpor
10 dkg vaj
1 tojás
1, 5 dl tejszín vagy natúr joghurt (nálam kefír)
pici só
kevés cukor a tetejére
A pitesütőt kivajazzuk.
A gyümölcsöt a cukrot és a pudingport összekeverjük és a formába szórjuk.
A sütőt 180-190 fokra előmelegítjük.
A lisztet, sütőport, cukrot és a sót összekeverjük.
A tojást és joghurtot is összekeverjük.
A vajat a lisztes keverékkel összemorzsoljuk, majd a tojásos joghurttal összedolgozzuk.
Ragacsos lágy tésztát kapunk.
Én nem formáztam golyókat, hanem egy szilikonlapáttal halmokat tettem a gyümölcsre kis távolságokkal, mert sülés közben nő a tészta, és végül összeérnek majd.
A tetejét szórjuk meg cukorral, majd toljuk a sütőbe.
Ahogy Kati írta, mikor látjuk, hogy a gyümölcs sziruposan rotyog, a teteje pedig ropogós barnára sült kivehetjük a sütőből. Langyosan is, hidegen is nagyon finom!
A fehérjéket a porcukorral és citromlével kemény habbá verem.A cukrot lassan adagolom a félig felvert tojáshabhoz ,miközben folyamatosan keverem-robotgéppel).Végül a citromlét is l...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
20 dkg darált mák, 4 egész tojás, 5-8 dkg darált eritrit, 2 alma reszelve / nem kell a levét kinyomkodni /, tl. szódabikarbóna, tk. almaecet. Az egészet egy tálban alaposan összeke...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztához és a töltelékhez a hozzávalókat összegyúrjuk, ill kikeverjük. A formát enyhén kivajazzuk és szórunk bele kókuszreszeléket. A kekszmasszából belenyomunk a formába ann...
Elkészítési idő: 1/2 óra Nehézség: Közepes