0,5 kg csirkemell
18 szelet Bacon szalonna
3 tojás
3 kanál liszt
3 kanál tejföl
30 dkg reszelt sajt
só,
bors,
petrezselyem
ételízesítő
A csirkemellet felkockázom. Egy tálban összekeverem a tejfölt, lisztet, tojást, a reszelt sajt 2/3-t , a fűszereket, majd hozzáadom a csirkemellet és ismét jól összekeverem. Egy őzgerincformát sütőpapírral majd a Bacon szalonnával kibélelem, úgy hogy a szalonna végei túl érjenek a formán, beleöntöm a tálból a félretett masszát és a tetejére ráhajtom a Bacon szeleteket. Megszórom reszelt sajttal, majd lefedem alufóliával . Az előmelegített sütőbe alulra teszek vizet egy edénybe, hogy ne száradjon ki, majd beteszem az őzgerincet a sütőbe és kb. 40 percet sütőm a fólia alatt. Utána leveszem a fóliát és még a tetejét megpirítom. Ezután kiveszem a sütőből és kicsit hagyom hűlni, majd az őzgerincből kifordítva visszateszem az alját is megsütni.
Tócsi felére ráhelyezzük a salátát, megpakoljuk hússal, zöldségekkel, teszünk rá öntetet, félbehajtjuk és megszórjuk reszelt sajttal
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A csirkemell filét megtisztítjuk és apró kockákra vágjuk. Beletesszük egy tálba, befűszerezzük és olívaolajjal meglocsoljuk. Alaposan elkeverjük és hűtőben 1 órát állni hagyjuk....
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű
A csirkét apróra vágjuk és a cukkinit lereszeljük, majd összekeverjük a fűszerekkel, a zabliszttel/zabpehellyel illetve a tojással. A hozzávalókat alaposan összedolgozzuk, majd sü...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű