Orvosi szempontból a tímusz (csecsemőmirigy) a szervezet egészségének egyik tartóoszlopa. Ez a mirigy a T-sejteknek nevezett immunsejtek termelése révén fenntartja az immunrendszer hatékony működését.
Amikor boldogok vagyunk, a csecsemőmirigy növekszik, amikor pedig stresszesek vagyunk, akkor méreteiben csökken. A szeretet és a harag nagymértékben képesek befolyásolni ezt a mirigyet, a negatív szavak és gondolatok úgy hatnak rá, mint egy vírusos bántalom, csökkentve ezzel az immunrendszert fenyegető betegségekkel szemben való ellenállását.
A hagyományos indiai orvoslás szempontjából, a csecsemőmirigy nagyon szoros kapcsolatban van a szívcsakrával és az ezt szimbolizáló 12 szirmú lótuszvirággal. A mirigy központi elhelyezkedése – a mellkas és a nyaki régió határán van, a negyedik bordaízesüléstől a pajzsmirigy alsó részéig terjed – nem egy véletlen egybeesés.
Dr. Diamond véleménye szerint bármely gyógyulási folyamat legfontosabb része nem más, mint a magas szintű életenergia. Ha a gyógyulás folyamata nem a jólét és vitalitás megalapozásával kezdődik, akkor bármilyen gyógyszer vagy kezelés értéktelen lesz. „Az igazi csodagyógyszer”, Dr. Diamond szerint „a bennünk levő erő és vitalitás, a bennünk levő jól lenni akarás.”
Születéskor a csecsemőmirigy majdnem akkora, mint a szív és a tüdők. Az idő múlásával pedig sorvadni kezd, egy középkorú ember tímusza a fentebb említett kis zsírcsomóvá redukálódik. Szerencsére ez a folyamat visszafordítható. Dr. Noreen Barron orvos és természetgyógyász így magyaráz: „A csecsemőmirigy gyengéd ütögetése hozzájárul működésének javításához, amit tudományosan is bebizonyítottak. Lényegében – mondja Barron – az ütögetés a mirigy fejlődését is stimulálhatja.”
A tímusz ütögetésének egyszerű technikája több energiához és vitalitáshoz segít hozzá. Szakértőnként árnyalatnyi változások ugyan vannak a módszert illetően, de mindek van egy kulcsfontosságú közös pontja. Első sorban, természetesen megkeressük a csecsemőmirigyet – a mellkas közepén. A gyors energia felszabadulás érdekében ujjbegyeinkkel finoman ütögessük ezt a területet 20 másodpercig, miközben mélyen lélegzünk.
Dr. Diamond módszere abban tér el, hogy az ütögetést „keringő ritmusra”, egy-két-há ütemre végzi, az első ütést jobban hangsúlyozva. A módszert pedig annyival egészíti ki, hogy ismételjük a következőt: „Tele vagyok életenergiával és tele vagyok szeretettel.”
A hasfájás a szervezeted segélykiáltása, hogy valami nincs a belső szervekkel rendben. A következőkben a különböző fájdalmakat és azok jelzésértékét olvashatod el, attól függően, hogy a has mely oldalán érzel fájdalmat.
1. Baloldal
Ha a has közepétől kiindulva a bal oldalra húz a fájdalom, akkor többek között veseprobléma állhat a háttérben, elsősorban ha vizelési és székelési problémákat is észlelsz.
2. Középen
Ha a has közepén érzel fájdalmat, és az fokozatosan a has jobb alsó részébe sugárzik át, akkor vakbélgyulladást jelenthet, elsősorban ha hidegrázás és láz is kíséri.
3. Jobboldal
Ezt főként vesebetegség, vagy szorulás okozhatja.
4. Bal alsó
Ezt álalában bélgond okozhatja, de a nők a menstruáció idején is tapasztalhatnak fájdalmakat ezen a részen.
5. Balközép
A köldök alatt érzett fájdalom hólyaghurutot jelezhet, ez a nők esetében gyakoribb. Ha három nap múlva sem szűnik a diszkomfort, orvoshoz kell menni.
6. Jobboldal középen
Vakbélgyulladás vagy izomgörcs.
7. Baloldal felül
Ez gyomorbetegség miatt lehet, amit okozhat fekély, vagy hasnyálmirigy gyulladás.
8. A mellkas alatt
A legtöbb esetben ezt a fájdalmat a reflux, vagy gyomorfekély okozza.
http://tudnodkell.info/ha-itt-faj-a-hasad-ez-a-bajod-dobbenetes-hasterkep
A kaymak — amitől még mesésebb lesz a baklava nevű édesség. Törökországban utazva a baklavát árusító cukrászdák ajánlatának elengedhetetlen része a kaymak. Ha ezzel kérjük a baklav...
Elkészítési idő:A túrót villával finomra törjük a vajjal, sóval és a 2 tojás sárgájával. A fehérjét kemény habbá verjük, lazán a túróhoz keverjük, majd hozzáadjuk a búzadarát is. Körülbelül 1 órát...
Elkészítési idő:A hagymát minél apróbbra vágjuk, a konzervet a margarinnal simára keverjük. A sima krémhez hozzáadjuk az apróra vágott hagymát, mustárt, majonézt (mustárból jóval többet), egy csip...
Elkészítési idő: 15 percA meghámozott, kockákra vágott krumplit megfőzöm sós vízben. Mikor puha leöntöm a vizet és áttnyomom krumplinyomón /ha v.kinek nincs lereszelheti apró reszelőn/. Hagyom teljesen ki...
Elkészítési idő: