- fenyőrügy
- cukor
- citrom és citromsav
- víz
A legelső momentum, hogy keresünk egy fenyőt, ami éppen most hozza a friss rügyeket. Ezt onnan tudjuk, hogy friss rügyei vannak, hogy néhány árnyalattal világosabb színű az ágak vége. :D A lényeg, hogy ne forgalmas út mellett szedjük, hanem erdőben, vagy ha piszok mázlink van, akkor saját kertben.
A lényeg, hogy egy nagy lábost vagy fazekat szedjünk majdnem tele. Ha megvan, öblítsük át és tegyünk hozzá annyi vizet, ami pont ellepi. 1-2 citromot karikázzunk bele és forraljuk fel. Kb 5 perc forralás után egy éjszakára tegyük félre letakarva.
Másnap: Ha lekvárt, ill. dzsemet szeretnénk, akkor turmixoljuk le a citromokkal együtt és újra tegyük fel főni annyi cukorral, amennyire édesre szeretnénk, és esetleg 1-2 kanál citromsavval. Főzzük sűrűre, és ha elég sűrű, agar-agarral vagy bármilyen zselésítővel még főzzük össze. Forrón tegyük üvegekbe, majd szárazdunsztba!
Szörp: Ebben az esetben nem használjuk fel a rügyeket, hanem leszűrjük és az áztatólevéhez adjuk a cukrot és a citromsavat. Forrón palackozzuk és ha el akarjuk tenni, dunsztoljuk! Egyébként hűtőben 1-2 hétig is eláll.
A hozzávalókból lágy tésztát csinálunk és a ostyasütőben sütjük. Ha tészta közben sűrűsödne, egy kis tejjel higítjuk.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A liszthez egy nagyobb tálban hozzáadom az élesztőtó és a vizet. A víz után hozzáadom a sót is. Ezek után a dagasztókar segítségével pár perc alatt masszává gyúrom. 2 Ha szépen ö...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. A tésztát lehetőleg előző este készítjük el. A lisztet munkalapra szitáljuk. Széles pengéjű késsel vagy habkártyával belevagdaljuk-morzsoljuk a vajat/margarint (A), tetejére szó...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű