500 g gomba - csiperke/sampion
1 evőkanál étolaj
1 nagy fej vöröshagyma
1 csokor petrezselyemzöld
2 púpozott evőkanál fűszerpaprika
1 teáskanál só
4 evőkanál víz
210 g tejföl (20%-os)
2 púpozott teáskanál búzaliszt (BL55)
Először a gombát alaposan átmossuk, majd vékonyra szeleteljük.
2
A vöröshagymát finomra aprítjuk, és a felhevített olajon kissé megpirítjuk.
3
Aztán rádobjuk a felszeletelt gombát, pirospaprikát, sót, felaprított petrezselymet, és alaposan átforgatjuk.
4
Átforgatás után, hogy az olajban a pirospaprika kicsit fel tudjon oldódni, de még ne égjen meg, rögtön öntünk is rá kevéske vizet. Lefedjük, és addig pároljuk a gombát, míg puha nem lesz.
Ezalatt a tejfölben csomómentesen elkeverjük a lisztet egy habverővel.
6
Mikor puhára párolódott a gomba, beleszedjük a tejfölt és alaposan elkeverjük.
Nokedlivel, esetleg tejföllel, petrezselyemmel megszórva tálaljuk.
Mindent egybe belerakok egy nagy fazékba... alaposan szétfőzöm....ez eltart kb. egy óra hosszt.... bot mixerrel mixelem....újra felfőzöm...én szoktam ha úgy érzem hogy nem elég kré...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A liszthez egy nagyobb tálban hozzáadom az élesztőtó és a vizet. A víz után hozzáadom a sót is. Ezek után a dagasztókar segítségével pár perc alatt masszává gyúrom. 2 Ha szépen ö...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Össze főzni. Ha ezzel a csokimázzal öntjük le sütit, a szeletelésnél a kést forró vízbe kell mártani, nem fog töredezni.Jól megszilárdul, nem fog csorogni, folyni. Igazi csokimáz!
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz