Egy gáztepsihez az adag 2 csésze liszt,3/4 csésze víz,1 tk. só,1 ek. zsír, 1 ek. ecet.
Ezt jól ki kell dagasztani.Kis cipókat formázok és olajjal megkenem a tetejét és egy kicsit pihentetem. 8 cipócskára osztom,leolajozom vagy zsírozom. A nyújtást már tudja mindenki. Asztalra lepedő,rá liszt,és körbe-körbe kezdjük húzni,majd alá nyúlva húzogatjuk. Körbe a szélén a vastagabb részt letépjük. Jól megkenjük olvasztott zsírral,amire rászórjuk a már hideg,előre elkészített töltelékeket. Feltekerjük a lepedő segítségével,megkenjük zsírral.Tölteléke túró,káposzta,friss cseresznye,mák,dió,tökös-dió,szilva,barack és meggy lehet. Mehet az előmelegített sütőbe 160 fokra. Ha halványan színesedik,akkor kész.
Hozzávalók: (kb. 40 db pogácsához) - kb. 40 dkg liszt (érzésre, hogy ne ragadjon, de jó lágy tésztát kapjunk - lehet, hogy ettől picit több liszt kell majd a végén, de ennyi legye...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű