Előző nap este: 2,5 dl víz, kb. 30 dkg liszt, 2.5 dkg élesztő, 1 tk. ecet, ici cukor kovászt készítek.
Másnap a kovászt 2,5 dl vizet, 75 dkg lisztet (rétes, graham, sima) 3 tk. só.
Ebből egy félkemény tésztát csinálunk, majd 1 órára kb. hűtőbe tesszük, utána megformázzuk és kelni hagyjuk. Majd bevagdossuk és teljes hőfokon sütni kezdjük 10 percig gőzös sütőben, tepsibe víz, majd szép pirosra sütjük Vége előtt vízzel spricceljük.
Ebből egy félkemény tésztát csinálunk, majd 1 órára kb. hűtőbe tesszük, utána megformázzuk és kelni hagyjuk. Majd bevagdossuk és teljes hőfokon sütni kezdjük 10 percig gőzös sütőben, tepsibe víz, majd szép pirosra sütjük Vége előtt vízzel spricceljük.
A hozzávalókból kalács lágyságú tésztát készítesz. Ezt vékonyra kinyújtod. A lisztből és a zsírból vagy sütőmargarinból, csinálsz egy egyszerű rántást, és ezzel megkened a kinyújto...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
Készítsük el előző nap a szószt: a felkockázott paradicsomokat keverjük el a sűrített paradicsommal, az aprított fokhagymával, az olajjal, oregánóval, sóval és frissen őrölt borssa...
Elkészítési idő: 40 perc Nehézség: Közepes