200g liszt , 70g búzadara, 90g cukor, 2 csapott tk sütőpor, 2 cs. vaniliáscukor, 3 tojás, 125g olvasztott lehűtött vaj/margarin , 4 ek tej.
Ezeket összekeverve, nokedli szerű tésztát kapunk!
Muffin papírsütőbe adagoljuk a tésztát, 200 C-on megsütjük. Utána levágjuk a kalapját, félretesszük. Egy Oetker vaníliás pudingport megfőzünk 4 dl tejjel, kihűtjük. Felverünk 2 dl. tejszínhabot, majd lazán beleforgatjuk a kihűlt pudingba. A muffinok üregébe betöltjük a krémet, ráillesztjük a kalapjukat, vaníliás porcukorral meghintjük.
A lisztet, olvasztott vajat, sót, cukrot, vizet összekeverem. Az összegyúrt tésztát folpackba teszem, és amíg a töltelék elkészül a hűtőbe rakom. Két meghámozott alma mag...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
1. tojás sárgája, cukor, olvasztott vaj, vanilliás cukor, vörös bor - habosra keverve 2. liszt,sütőpor, étcsoki darabokra vágva, fahéj - összekeverve 3. a fenti két alapanyag + a...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Közepes
Összegyúrjuk, majd pihentetjük hűtőben, legalább 1 órát. Kinyújtjuk, pecséttel, mintás sodrófával is jó 180 fokon kb 12 percig sül, alsó-felső sütés
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű