Tepsi mérete: 20 cm x 30 cm
Hozzávalók:
4 db nagy tojás
13 dkg porcukor
1/2 cs. sütőpor
3 cs. puncs pudingpor
3-4 dl tej
1 cs. vanília pudingpor
16 dkg margarin vagy vaj
13 dkg porcukor
1 cs. vaníliás cukor
1 ek. vanília aroma
A tojásokat szétválasztjuk.
A fehérjéből és az átszitált porcukorból habot verek, de most nem kell nagyon keménynek lennie.
A tojássárgáját egyenként hozzákeverem.
A sütőport hozzáadom a pudingporhoz és együtt belekeverem a tojáshabhoz. Én most ezt is géppel kevertem hozzá nem fakanállal.
A tepsibe szilikonos sütőpapírt tettem és beleöntöttem masszát.
A gázsütőt 5-ös fokozaton előmelegítettem és 25 perc alatt megsütöttem.
Sütés után rácsra tettem és hagytam kihülni.
A krémhez először elkészítettem a pudingot.
A tejben csomómentesre kevertem a pudingport és sűrűre főztem.
A vajat a porcukorral és a vanília aromával együtt sima állagúra kevertem.
Amikor kihűlt a puding akkor géppel összekevertem a vajas krémmel.
A piskótát ketté vágtam.
Az alsó lapra rákentem a krémet.
A felső lapot rátettem és egy kicsit megnyomkodtam, hogy a krém elterüljön alatta.
Másnap felszeleteltem, porcukorral megszórtam a tetejét és csokiszívvel díszítettem.
A tejből és a búzadarából sűrű tejbegrízt főzünk, majd kihűtjük. Elkészítés Tészta: A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, és egy mélyebb falú tálcába egyengetjük. A túrót elektrom...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zselatinokat lábasban össze keverem a joghurttal a cukorral és a vaníliás cukorral és folyamatos kevergetés közben felmelegítem de csak langyosra hogy a zselatin feloldódjon. K...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, 2 részre osztjuk és készre sütjük. A tejből, lisztből és vaníliás cukorból krémet főzünk. A margarint a porcukorral kikeverjük és ha kihűlt a kr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű