Tésztához (kb 60 db):
300 g liszt
200 g vaj
100 g porcukor
1 sütőpor
1 vaníliás cukor
1 db tojássárgája
Bevonathoz:
200 g porcukor
2 tojásfehérje
A ragasztáshoz:
15 dkg baracklekvár
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, majd félórára a hűtőbe rakjuk.
Kivesszük, vékonyra kinyújtjuk, 2-3 cm átmérőjű korongokat szúrunk ki belőle, majd a tepsibe rakjuk.
A tojásfehérjéből a cukorral habot verünk, fontos, hogy krémes habot kapjunk.
A mázból a tészták tetejére kalapokat kanalazunk.
180 fokon 10-15 percig sütjük őket.
Ha kihűltek, 2-2 korong alját megkenjük baracklekvárral és összeragasztjuk őket.
Egy kicsit talán pepecselős munka, de szerintem megéri. :))
Nehézség: közepes
Sütési idő: 10-15 p
Sütési hőfok: 180°C
Az egészet összegyúrni.Ujjnyi vastagra nyújtani,tetejét bevágni,szaggatni.Lekenni tojással,megszórni sajttal. 180 fok kb.30 percig sütni
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
5-6 tojásból készítek egy sima piskótát. Ha kihűlt, visszahelyezem a tepsibe. A töltelékhez tejberizst készítek fél kg rizsből, tejjel, ízlés szerinti cukorral, vaníliás cukorral,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A lisztet elvegyítjük a kakaóval, bele a sütőpor, vaj, majd a többi hozzávaló. 1 napig hűtőben pihentetjük, majd 2-3 cm vastagra nyújtjuk, szaggatjuk, és 8-10 percig sütjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű