zsír
hagyma
tarhonya
pirospaprika
krumpli
kolbász
víz
Megpirítom a tarhonyát egy kis hagymás alapon, majd őrölt piros paprikát teszek rá, beleöntöm a darabolt krumplit, a kolbászkarikákat, vagy amit akarsz, ízlés szerint fűszerezed, felöntöd vízzel, amennyi ellepi, felforralod, lefeded fedővel és beteszed a sütőbe, közepes lángra. 15 perc után kiveszed, átkevered, majd megy vissza még kb 15 percre. Nem kell mellette állni és tökéletes lesz az állaga.
Vagy:
Én forrásig kavargatom,aztán fedőt teszek rá és lezárom alatta a gázt. Simán magától meg puhul.
A kuktában a füstölt szalonnát kockára vágom és kiolvasztom a zsírját, amire rádobom az apróra vágott hagymát, fokhagymát és megpirítom. A feldarabolt zúzát, szívet is rádobom, meg...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
200 fokon 20 perc alatt készre sütöttem.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A burgonyát alaposan megmosom kicsit megszurkálom, majd a mikróba 10 percig párolom egy tálba amit lefedek. Mikor kész kiveszem és megvárom, hogy kihűljön. Közben elkészítem a zöld...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz