5 l víz, 8-9 dl 10%-os ecet, 50 dkg cukor, 2 ek. só, 6 dl olaj, mustármag. Ezt fel kell forralni, ebben a lében kell kb. 13 percig főzni az almapaprikát. Én félbevágom a paprikát, jobban elfér az üvegekben. Egyszerre nem kell túl sokat főzni, inkább több részletben (mondjuk én a 6 kg paprikát 4-részre adagolva tettem az olajos lébe). Ha megfőzted mindet, akkor a lébe 2 kiskanál szalicilt kell tenni. üvegekbe rakod a paprikákat, majd ráöntöd a forró levet, lezárod az üvegeket és száraz dunsztba kell tenni ? Ennyi lé kb. 8-9 kg paprikához elegendő.
Az uborkát alaposan megmossuk, mindkét végét levágjuk (érdemes megnyalni, nehogy keserű legyen...rossz meglepetés lenne), a hagymát megtisztítjuk. Reszelőn vagy konyhai robotgéppe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű