1 kg liszt
1/2 liter tej
2 kávéskanál só
1 teáskanál cukor
1 kocka (friss) élesztő (5 dkg)
10 dkg olvasztott vaj
a kiflik tetejére:
tojássárgája
reszelt sajt vagy
szezámmag
A langyos tejben fölfuttatjuk az élesztőt a cukorral.
Edénybe szitáljuk a lisztet, hozzáöntjük a fölfuttatott élesztőt, sózzuk, és addig gyúrjuk, amíg el nem válik az edény falától. (A tésztának jó puhának, lágynak kell lennie. Ha túl keménynek érezzük, akkor apránként hozzáöntünk még egy kis langyos tejet vagy vizet.)
Letakarva kb. fél óra alatt duplájára kelesztjük. Ezután lisztezett gyúródeszkára borítjuk.
Fél centi vastag téglalappá nyújtjuk, és vékonyan megkenjük vajjal. Balról, jobbról, fölülről, alulról összehajtjuk. Ezután negyed órán át letakarva pihentetjük. Még háromszor megismételjük a hajtogatást, mindegyik után várunk negyed órát.
3 mm vastagra nyújtjuk a tésztát, háromszögekre vágjuk, a háromszögeket kifli formájúra tekerjük, megkenjük őket fölvert tojássárgájával, megszórjuk reszelt sajttal vagy szezámmaggal, és 220-230 fokra melegített sütőben aranybarnára sütjük.
Priprema: Kašiku suvog kvasca i 100 grama šećera stavite u tri decilitra mlakog mleka. Ostaviti da stane. Nakon toga dodajte 2 decilitra ulja, dvoje jaja i brašno, te z...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A receptet a http://www.limarapeksege.hu/2010/04/csaszarzsemle-reggelire.html linken lehet megtalálni.
Elkészítési idő: 2,5 óra Nehézség: Nehéz
Az egészet összekeverjük,a kizsírozott formába öntjük. 180 fokon kb. 50 percig sütöm. Miután úgy érzem, megsült, kiveszem az őzgerinc-formából és kb 15 percig sütöm a rácson, mert...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű