Ez 10 nagyobb csirkecombhoz való mennyiség.
2 nagyobb hagyma
1/2 kg gomba
1/2 kg szikkadt kenyér
5 főtt tojás
2 tojás
10 dkg zöldborsó
só
bors
snidling
6 gerezd fokhagyma
petrezselyem zöldje
olaj
A combokat alaposan megmostam, a felesleges szőröktől és egyéb maradványoktól megtisztítottam. Óvatosan a bőr alányúltam és amennyire csak tudtam elválasztottam a hústól, elkerülve, hogy megsérüljön.
Kissé besóztam. A szikkadt kenyeret beáztattam vízbe. A hagymát apróra vágtam és olajon megdinszteltem, majd az apróra vágott gombát is hozzáadtam és addig pároltam amíg elfőtte a levét.
Közben 5 tojást odatettem főni. Miután a gomba és a tojás is kihűlt, a nedves kenyérmasszához adtam (persze a tojásról eltávolítottam a héját és apróra vágtam), belekerült 2 marék snidling, 2 marék petrezselyem.
(tavaly felfedeztem, hogy az Aldiban visszazárható zacskóban, apróra vágott snidlinget és petrezselymet lehet kapni, azóta, ha a saját elfogy, mindig feltöltöm velük a mélyhűtőmet) .
A fokhagymát apróra vágva szintén belekevertem, kóstoltam, majd sóval és borssal ízlésünk szerint ízesítettem. Beleütöttem 2 tojást. A fagyasztott zöldborsót 2 percre a mikroba tettem párolódni. Ez is belekerült a töltelékbe.
Alaposan összemasszíroztam és benyomkodtam a csirkecomb bőre alá. Hústűvel lezártam őket.
A tepsit olajspray segítségével kikentem, és 8 db combot beleraktam.
Azért 8-at, mert 2 gomba nélkül készült, mivel a fiam nem eszi a gombát. Ráadásul több nem is fért volna bele. A megmaradt tölteléket formáztam és ment a tepsibe.(régebben a kisebbik leányom vega volt, abban az időben neki rendszeresen sütöttem hús helyett csak tölteléket)
A combokat sóztam, borsoztam, majd olajspray-vel befújtam. Ennek a tepsimnek teteje van, ezt ráraktam és ment a sütőbe 180 fokon 50 percig letakarva, majd tető nélkül addig sütöttem amíg a bőr szép pirosra sült.
Salátával ettük.
Mióta kitapasztaltam a fóliázó gépem vákuumos működését, rendszeresen használom. A kihűlt combokat egyenként fóliáztam és ment a mélyhűtőbe. Ezért is készítettem ekkora mennyiséget, hogy hét közben csak elő kelljen venni a hűtőből.
A pulyka mellett ki kell klopfolni, tojásba forgatni. Kerek jénai tálba: (a tálat margarinozni), 1 sor bacon, 1 sor pulyka mell, 1 sor sonkát rakni, rá reszelt sajt, s így tovább...
Elkészítési idő: 3 óra Nehézség: Nehéz
A sütőt 180°-ra előmelegítem. A fokhagymát összetöröm, a többi fűszerrel,sóval együtt az olajban elkeverem. A csirkacombokon egyenletesen eloszlatom a pácot, ha lehet, még a bőre...
Elkészítési idő: 1 óra 30 per Nehézség: Közepes
Felkockázom a vöröshagymát, és a répát julien-re vágom (metéltre csíkozom) félre teszem Felkockázom a csirkemellet, majd erős tűzön aranysárgára pirítom, majd hozzáadom a hagymát....
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű