Fürtös uborka
só
Legyalultam az uborkát és az üveget kb félig raktam , jól lenyomkodtam. Majd sót raktam rá, utána tele raktam, ismét lenyomkodtam, hogy a tetejére só kerüljön. Most hagyom 1 kicsit így állni ha sok levet enged akkor picit leöntök róla. Celofánt teszek a csavaros tető alá h a só ne marja meg a tetőt és mehet a polcra!!! Télen majd vízben ki kell áztatni mert igen sós lesz, de ropogós marad !!!
Átkeverjük, lefedve másnapig állni hagytam, (közben néha átkevertem) ....akkor üvegekbe raktam, lezártam és mehet a helyére.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
ha reggel csinálom akkor estére enged annyi levet, hogy lehet az üvegekbe rakni... sterilizálom az üvegeket, belerakom az uborkát és felöntöm a lével...pont annyit enged, hogy elo...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
. A paradicsompaprikát átválogatjuk és több vízben megmossuk. 2. Kicsumázzuk, a magjaitól megtisztítjuk és cikkekre vágjuk. 3. Az ecetet összekeverjük a cukorral meg a sóval é...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű