200 gramm vaj
250 ml tejszín
300 gramm barna cukor
vaníliaeszencia
A hozzávalókat lábosba tesszük és forrás után lassú tűzön állandó kevergetés mellett 40-45 percig főzzük.
A főzés végén - mikor megfelelően kemény az állaga - adjuk hozzá a vaníliaeszenciát ízlés szerint 1-2 mokkáskanállal.
Én sötétbarna lágy nádcukorral és zsíros tejszínnel főztem.A színe a cukor miatt lett ennyire sötét. Amikor kihűlt, kikanalaztam az edényből és meggyúrtam, majd kinyújtottam.
Éles késsel felkockáztam és sütőpapírra téve hűvös szellős helyen egy éjszakát szárítottam.
A vaníliaesszenciát is magam készítettem, még régebben. Egy deci gyógyszertárban vásárolt alkoholba beletördeltem 2 rúd vaníliát. Néhány napig naponta egyszer- kétszer felráztam, hogy jobban keveredjen.
Nagyon átható vaníliaízű kivonatom lett, össze se lehet hasonlítani az így elérhető ízt azzal, amikor bolti vaníliáscukrot használtam.
A cukrot habosra verem a tpjassargaval. A liszthez szodabikarbonat/szalalkalit hozzaadom es jol eldorzsolom a ramaval. Osszegyurom, kinyujtom kb ujjnyi vastagsagura. 5 cm-es rudac...
Elkészítési idő: 30-45 perc Nehézség: Könnyű
Tészta: Sütőpapírral kibélelünk egy 26 cm átmérőjű kapcsos tortaformát. A sütőt előmelegítjük 170 fokra. A tojásfehérjéket habbá verjük, hozzáadjuk a cukrot és keményre verjük,...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű