30 gramm bambuszrostliszt
15 gramm kókuszliszt/mandula
30 gramm rostkeverék (Szafi) (plusz 22 gramm)
1 csomag szalalkáli
2 tojás
4 evőkanál négyszeres édesítő
10 evőkanál mandulatej 100gr
10 evőkanál olvasztott zsír (kókusz vagy kacsa)
75 gramm vaj
Krémhez:
2 vaníliapuding
1 liter mandulatej
4 kanál kakaópor
3-4 evőkanál édesítő
Az összes hozzávalót összegyúrjuk és 1 órán át pihentetjük a hűtőben.
1 csomag szalalkálit összekeverünk 22 gramm rostkeverékkel és átgyúrjuk vele a tésztát. 6 részre osztjuk és sütőpapír között amilyen vékonyra csak tudjuk, kinyújtjuk! Érdemes a papírt óvatosan mindig lehúzni róla és újra ráteríteni, tovább nyújtani, hogy a végén is könnyen lejöjjön a vékony tésztáról. Türelemjáték, de a végeredmény miatt megéri. 180 fokon 4-5 percig sütjük (szükséges, hogy egy egész kicsit a széle már kezdjen elszíneződni, ott ahol jó vékony a tészta,hogy valóban megsüljön. Sütőtől függően emiatt a sütési idő lehet akár 8 perc is. Amikor megsült min a hat lap, akkor jön a krémmel való betöltés.
A krémhez két csomag vaníliapudingokat 1 liter tejjel megfőzzük és megy bele a kakaópor valamint az édesítő. A kissé meghűlt krémmel rétegesen összerakjuk a lapokat. A tetejét porrá őrölt édesítővel meghintjük.
• 7,5 dkg zabpehely, 15 dkg finomliszt, 1 kk őrölt fahéj, 15 dkg cukor, fél kk szódabikabóna, tálba, összekeverni, • 15 dkg vaj, 2 ek méz, 1 cs vaníliás cukor, olvasztani, bele a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Szokás szerint piskótát sütök. A krémhez a lisztet a cukrot és a tejet összefőzöm. A vajat a cukorral és a vaníliás cukorral kihabosítom. Hűlés után a kettőt és a darált diót ö...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Összekeverjük az alapanyagokat, míg csomó mentes nem lesz. Kicsit kiolajozom a serpenyőt egy ecsettel, majd merőkanalanként kisütöm benne a tésztát.
Elkészítési idő: 45 perc Nehézség: Könnyű