1,5 liter víz
1 kg cukor
1 citrom leve
25-3o dkg lereszelt gyömbér
1,5 l vízben egy kg cukrot olyan 30 -40 percig sziruppá főzök... ebbe rakom a lereszelt gyömbért kb25-30 dkg körül van... egy kifacsart citrom levét ezzel még főzöm 10 percet.. és lefedve kiteszem hűvösre... 18-20 órát ázik benne a gyömbér... aztán leszűröm.. sterilizált üvegekbe rakom... mivel ez elég tömény 1 liter vízhez 1-1,5 dl kell csak és veri a bolti gyömbér üdítőt.
A tojás sárgákat habosra keverjük,a porcukorral. Majd állandó keverés mellett hozzáadjuk a tejet,majd az alkoholt. Fél rúd vaniliával ízesítjük.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
http://www.hazipatika.com/eletmod/termeszetes_gyogymodok/cikkek/csalan_a_sokoldalu_salakpucolo/20030305151805?autorefreshed=1
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Először a gyümölcsöket vágjuk apróbb darabokra, majd fagyasszuk le őket, hogy ne a jégkockával vizezzük össze a smoothiet. A turmixgépbe először a gyümölcslevet öntsük, így a gé...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű