• 35 dkg liszt
• 2.5 dl tej
• 2.5 dkg friss élesztő
• 2.5 dkg vaj v. margarin (olvasztva)
• 1 teáskanál cukor
• 1 teáskanál só
+ 1-2 ek tej
• Az élesztőt felfuttatom a meleg, cukrozott tejjel.
• A lisztet beleöntöm egy keverőtálba, mehet hozzá a só, és az olvasztott vaj. Majd az élesztős tej is.
• Pár perc alatt készre dagasztjuk a tésztát.
• Mikor kész a tészta, kettéosztjuk, kinyújtjuk.
• A lapokat 3 részre vágjuk, és egyenként tovább nyújtjuk őket, amilyen vékonyra csak lehet.
• A szélesebb részénél kezdve feltekerjük, kifli alakúra formázzuk, és sütőpapíros tepsibe tesszük. A tetejét megkenjük kevés tejjel.
• Melegítsük be a sütőt 200-210 fokra, (alul-felül sütés) és a sütő aljába egy másik tepsibe tegyünk vizet.
• A kifliknek elég csak addig kelniük, amíg a sütő melegszik.
• Süssük a kifliket 15-20 perc alatt aranybarnára.
Ágnes Pokoraczki Tiborné kenyere a valihagyományos konyhája oldalon van. sok-sok fotóval . 2015. 06.16-án találtam.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A száraz alapanyagokat egy tálba tesszük összekeverjük, majd a többi alapanyagot is hozzáadjuk, a tejet csak lassan öntjük bele és robotgéppel összedolgozzuk. A tészta ne legyen fo...
Elkészítési idő: 60 perc Nehézség: Könnyű
2,5 dl vizhez adok annyi lisztet és 2 dkg élesztőt,hogy nokedli állagú tésztát kapjak.Ezt este készitem el mint az öregeink.Jó hólyagosra keverem.Liszttel a tetejét megszórom,hogy...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű