35 dkg máj ez mindegy milyen , nekem csirkemáj volt
35 dkg dagadó ledarálva ...én így hoztam a hentestől
10 dkg szalonna, darálva ez is
só, fehér bors, fokhagymasó, hagymasó, magyaros fűszerkeverék
először a májat raktam az aprítóba alaposan megforgattam benne, ezután a darált húst, ezzel is jól összekevertem... bele a fűszerek kivéve a só... rá a szalonna... ezeket újra megforgattam az aprítóval... a végén ment bele a só kb 1,5 dkg...azzal megint forgattam... ekkor kibéleltem egy püspök kenyér formát folpackal.... beleöntöttem a masszát betakartam vele... és egy tepsi forró vízbe állítottam...ment a sütőbe... a legkisebb fokon 2 óra alatt megabárolódik...ezután kihűteni és lehet szépen szeletelni...a képeken marha vékony bélbe van töltve... de hamarosan jön sonkaprésben is
A kenyérsütő üstjébe öntöm a tejet, feloldom benne a cukrot és belemorzsolom az élesztőt. Várok pár percet, amíg az élesztő felhabosodik a tetején, és akkor a többi hozzávalót is a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A répát megtisztítom, majd finomra reszelem vagy ha van julienne reszelő, azzal reszelem. Citromlével meglocsolom, majd összekeverem a cottage cheesezel és a sajtkrémmel. Sóval, fr...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
http://izemlekek.blogspot.hu/2014/01/kakaos-csiga-az-orok-gyerek-kedvenc.html
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű