3 tojás
1 tk szódabikarbóna
1 vaníliás cukor
20 dk liszt
5-10 dkg cukor kedvedre
2 dl tej
pici só
Fahéj
Töltelék
3-4 db reszelt alma
3 tojás, egy tk szódabikarbóna,vaníliás cukor,20 dk liszt , cukor kedvedre és 2 dl tejjel kikevered az egészet.Tehetsz bele pici olajat is.
Az almát lereszeled és a fele tésztát a kiolajozott tepsibe teszed , rá az almát , szépen elrendezed és a másik fele tésztát.
A tészta sűrűbb legyen,mit a palacsintatészta.
Az almát jól lenyomkodni.Meg lehet cukrozni és megszórni fahéjjal is.Én most dupla adagot csináltam és 5 perc forró sütőbe és utána 20 perc takarékon
Ez az adag egy kisebb tepsibe elegendő Általában dupla adagot csinálok a nagy lapos tepsibe és előtte kizsírozni.
tehát a hozzá valókat egybegyúrni… kis gombócokat tépkedni belőle… villával lenyomkodni… 15 perc alatt 200 fokon megsütni… kb 30 darab van belőle... Keverhetünk bele kókuszt vag...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
. A sütőt előmelegítjük 180 fokra. 2. A hozzávalókat csomómentesre leverjük, és már zutty, mehet is egy kisebb, sütőpapírral bélelt tepsiben a sütőbe (nálam 23*28-as). 3. Tűpróbá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű