3 tojás
1 tk szódabikarbóna
1 vaníliás cukor
20 dk liszt
5-10 dkg cukor kedvedre
2 dl tej
pici só
Fahéj
Töltelék
3-4 db reszelt alma
3 tojás, egy tk szódabikarbóna,vaníliás cukor,20 dk liszt , cukor kedvedre és 2 dl tejjel kikevered az egészet.Tehetsz bele pici olajat is.
Az almát lereszeled és a fele tésztát a kiolajozott tepsibe teszed , rá az almát , szépen elrendezed és a másik fele tésztát.
A tészta sűrűbb legyen,mit a palacsintatészta.
Az almát jól lenyomkodni.Meg lehet cukrozni és megszórni fahéjjal is.Én most dupla adagot csináltam és 5 perc forró sütőbe és utána 20 perc takarékon
Ez az adag egy kisebb tepsibe elegendő Általában dupla adagot csinálok a nagy lapos tepsibe és előtte kizsírozni.
A citromokat alaposan mossuk meg. Reszeljük le a héjukat és az egyiknek facsarjuk ki a levét. A kimért zselatint áztassuk 0,5 dl hideg vízbe és várjunk amíg megduzzad. Keverjük hoz...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
6 cipó készítése, éjszakára pihenni hagyni. A tojás fehérjét felverjük, majd összekeverjük a dióval és a cukorral.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés: A tejet a vaníliával felforraljuk, majd félre tesszük hűlni a vajat megolvasztjuk a tojásokat szétválasztjuk és a fehérjét egy csipet sóval és a fehérborecette...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű