1 zacskó előfőzött rízs
50 dkg eper
0,5 dl tej
3 tojás
15 dkg cukor
1-2 vaníliás cukor
1 ek kocsonyásító
A rizsát megfőzzük vízben.A tojás sárgáját elkeverjük cukorral és a fehérjét felverjük habbá. Aztán leszűrjük a rizsát és fél liter tejbe vissza tesszük a tűzre.Folytonos keverés közben hozzá adjuk a cukros tojás sárgát és még cukrozhatjuk.Megvárjuk míg kihűl és belekeverjük a tojások felvert habját.
Közben az epreket feldaraboljuk kb 15-20 szemet hagyunk egészbe a többit pedig összetörjük és megfőzzük dzsemnek.Egy nagy jénai aljára teszünk egy kis rizsát és körbe rakjuk a felszeletelt eprekkel.Aztán a kihűlt eperdzsemből is teszünk a tetejére, amihez 1 ek zselésítőt kevertünk.Szépen sorba ezt megismételjük és a végén szépen díszítjük eperszeletekkel.Ennyi az egész és fél óra alatt megvan.
Nagyon finom csemege, lehűtve .
Tészta A mézet, tejet, margarint / vajat, porcukrot, szódabikarbónát gőz fölött megolvasztjuk, összedolgozzuk. A lisztbe elkeverjük a kakaóport, melyhez hozzáadjuk a masszát és az...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
160 fokon sütjük. A tepsit zsírozni és zsemlemorzsával szórni.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű
A kekszet törd össze egy aprítóban, majd add hozzá az olvasztott vajat és jól keverd el. Vegyél elő egy 22 cm-es tortaformát és tedd bele a vajas kekszet, majd egyenlete...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű