3-4 db csirke máj
1 kisebb hagyma
1-2 cikk fokhagyma
2 szelet kenyér / áztatva,tejbe vagy vízbe/
1 tojás
1 kk őrölt bors
1 kk majoránna
1 tk só
1 csokor petrezselyem
1-2 ev olaj vagy zsír
Összevágod a hagymát és kicsi zsíron vagy olajon megdinszteled.
Közben beáztatod a kenyeret vagy száraz zsemlét.
A nyers májat késsel kaparod apróra. Amikor megdinszetődött a hagyma a fokhagymával akkor egy tálba teszed a kicsavart zsemléket , a hagymát és borsozod és majorannázod meg megsózod és teszel bele egy tojást is.Valamint frissen szedett petrezselymet.Az egészet összedolgozod a májjal és, ha kicsit lágy akkor tegyél bele zsemlemorzsát. Kicsi gombócokat formázól belőlle és mehet a friss levesbe. Vagy akár le is fagyaszthatod,hogy csak elő keljen venni.
A fagyasztóba szépen eláll és nagyon finom leves betét.
+ 1 Uborka
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojást felverjük, nem habosra, mert egész tojással dolgozunk, de alaposan. Belekeverjük a grízt, sűrű tejföl állagú tésztát kapunk.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ez egy igen egyszerű recept. Sült csirkéhez ajánljuk köretnek és együtt is lehet sütni a hússal. De önmagában, mézzel lecsorgatva, darált dióval megszórva is isteni finom desszert...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű