50 dkg liszt
10 dkg puha vaj
cukor, vagy édesítő ízlés szerint
2 tojás
5 dkg élesztő
kb. 3 dl langyos tej
csipet só
Elkészítés:
A langyos tejben egy kanál cukorral felfuttatom az élesztőt. Összekeverem a tészta hozzávalóit, majd hozzáadom az élesztős tejet és jól összedolgozom. Konyharuhával letakarva meleg helyen duplájára kelesztem. Mig kel kimagozom a szilvát ( kb 1 kg)Elkészítem a tetejére a tejfölös krémet: 5 dcl tejföl 2-3 evőkanál étolaj ( tejföl keménységétől függ ) cukor, vagy édesítő ízlés szerint, mokkás kanálnyi fahéj. Jól kikeverem. A megkelt tésztát kinyujtom, zírozott, lisztezett tepsibe (ha nagyon leves a szilva meghintem búzadarával) A kimagozott szilvát magházával lefelé sorban rárakom....Végül rálocsolom a fahéjas édes tejfölt, még kelesztem kicsit ..előmelegített sütőben közepes tűznél sütöm . ( Ez gáztepsi adag) Ha van bőven tejföl, többet is rakhatunk, nem rontja el ha vastagabb a krém :-)
Egy minimum két dl-es bögrét kifújunk olajsprayvel, vagy vékonyan kikenjük vajjal. (Tényleg vékonyan, mert csak ahhoz szükséges, hogy a kész süti ne ragadjon bele a bögrébe.) Az ös...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
Tizennégy deka vajból tizennégy deka liszttel, hét deka cukorral és hét deka őrölt dióval vagy mandulával tésztát gyúrunk. Fél centi vastagságúra nyújtjuk, és kis poharakkal kivágj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű