1 kg birsalmát alaposan megmosok, 4-be vágom és kivágom a magházát. Nem kell meghámozni! Annyi vízben,hogy épp ellepje, megfőzöm. Ha puha leöntöm róla a levet, turmixolom. A pépet 80 dkg cukorral folytonos keverés mellett jó sűrűre főzőm. Dobok bele egy marék diót, és folpackkal bélelt őzgerinc formába öntöm. Másnapra megkeményedik annyira, hogy ki lehet venni a formából!!!
Kb. 1 dl tejszínhez hozzákeverjük a reszelt csokoládét, s lassú tűzön, gőz fölött megolvasztjuk. A maradék tejszínhez hozzákeverjük a tojást, a porcukrot, majd gőz fölé tesszük, s...
Elkészítési idő: 30 perc Nehézség: Könnyű
A szósz hozzávalóit jól összekeverjük és belerakjuk a húst ( tarját , csirkemell szeleteket , csirkeszárnyat , csirkecombot ) ez a mennyiség kb. 1 kg. hús pácolására elegendő . Pár...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Félbevágjuk a banánt, tányérra helyezzük vagy kehelybe. Melléteszünk pár gombóc fagyit. Tejszínhabot nyomunk rá, csokival leöntjük, és megszórjuk cukorral.
Elkészítési idő: 5 perc Nehézség: Könnyű