500 g sertésmáj (vagy pecsenye kacsa, v. liba, v. csirke)
1 db vöröshagyma
2 gerezd fokhagyma
1 db paprika - TV
2 db paradicsom
2 evőkanál sertészsír
1 teáskanál majoránna
1 púpozott evőkanál fűszerpaprika
só
200 ml víz
Egy serpenyőben felolvasztjuk a zsírt, és a szeletelt vöröshagymát elkezdjük pirítani benne.
Hozzáadjuk az összezúzott fokhagymát, és együtt pirítjuk tovább.
Beletesszük a csíkokra vágott paprikát.Hozzáadjuk a gerezdekre vágott paradicsomot.
Fűszerezzük majoránnával.
Pár perc párolás után beletesszük a csíkokra vágott sertésmájat.
Hozzáadjuk a fűszerpaprikát.
Felöntjük vízzel.
A főzés utolsó percében sózzuk meg, így elkerüljük hogy a máj megkeményedjen.Sós, főtt burgonyával tálaljuk.
Ma ebédre lazacot készítettem zellerhasábokkal
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az összetevőket összekavarjuk, majd tepsiben vagy muffinformában előmelegített sütőben kb. 25-30 percig sütjük. A végeredmény egy habkönnyű desszert!
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tojáshéjat így lehet ehetően tisztává varázsolni: Azelőtt tisztítjuk, mielőtt feldolgozásra kerülne a tojás. Vizes rongyot szódabikarbónába mártasz, majd ledörzsölöd vele a pe...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű