50 dkg túró, 3 db tojás, 5 dkg kristálycukor, 1 cs. vaníliás cukor, 9 dkg búzadara, 1 csipet só, 1 késhegynyi szódabikarbóna
a túrót jól dolgozzuk össze a tojások sárgájával, a cukrokkal, a sóval, a szódabikarbónával, és a búzadarával. A tojásfehérjéket verjük kemény habbá, és adjuk a túrós masszához. 1 – 2 órát hagyjuk állni, de akár egy egész éjszakát is állhat.
A vizes kézzel formált gombócokat bő, forrásban lévő enyhén sós vízben kifőzzük, kb. 15 perc alatt, de ez függ a gombócok nagyságától is. Végül forgassuk őket pirított zsemlemorzsába.
A főzés hatására szépen megdagadnak
Ezt a túrógombócot csak azoknak ajánlom akik nem ragaszkodnak teljes mértékben a gombóc formához! Nem lesznek tökéletes gombócok, cserébe viszont hihetetlen könnyű és légies lesz.
A lisztet nagy edénybe teszem. az élesztőt felfuttatom ( fél pohár langyos víz, tk cukor és az élesztő). Ha kész összedolgozom a többi anyaggal. fél órát pihentetem. Ha a tészta m...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
3 evőkanál mustármagot egy jénaiba raktam .. felöntöttem fehérbor ecettel el kell lepje teljesen... pár óra múlva teljesen felszívta .. ekkor felöntöttem szénsavmentes ásványvízzel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű