Hozzávalók:
40 dkg sima liszt
10 dkg rozsliszt
2 csapott kk só
1-1 púpos ek napraforgómag, tökmag, szezámmag és lenmag összekeverve
5 ek olaj
4 dl víz (vagy tej)
1 kk cukor
2,5 dkg élesztő
A vizet langyosra melegítjük, elkeverjük benne a cukrot és az élesztőt. Egy tálba tesszük a liszteket, sót, olajat és a magkeverékből 3 ek-lal. Hozzáöntjük az élesztős vizet, fakanállal összekeverjük (nem lesz homogén). Vizes konyharuhával letakarva duplájára kelesztjük.
Egy bőven lisztezett deszkára borítjuk, a tetejét is meghintjük liszttel. Kb. 30×40 cm-esre lapogatjuk a kezünkkel, majd először jobbról, aztán balról középre hajtjuk. Kicsit lelapogatjuk, majd a rövidebb oldalakat ismét középre hajtjuk. Megfordítjuk, kézzel kerekre igazítjuk.
Egy kerek vagy ovális, a tésztánál szélesebb, magas falú formát kibélelünk sütőpapírral (eléggé meg fog nőni), a tésztát beletesszük. 5 percig pihentetjük, a tetejét tojásfehérjével megkenjük. Rászórjuk a maradék magkeveréket, késsel 2-3 helyen megvágjuk, majd 180 fokos sütőbe toljuk. Addig sütjük, míg a teteje megbarnul (kb. 40 perc, légkeverésesben kevesebb).
Óvatosan kivesszük a formából, rácson kihűtjük.
Míg a sütő melegszik hagyni kell sűrűsödni. Bagettformába osztani a tésztát,magvakkal szórni és előmelegített 175 fokos,légkeveréses sütőben,35 percig sütni. Nekem 3 db.kb.200g.-...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Élesztőt felfuttatom, a lisztet, zsírt, tojást, kb. 5 dkg sajtot, sót tálba rakom, a tejes élesztővel alaposan összegyúrom, dagasztom, meleg helyen kelesztem. Ha megkelt, kettévála...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz