12 palacsintához
1 cs.vanílíás pudingpor
2 tojás
tej,liszt
1 csipet só
1 kk.cukor
pici étolaj
Töltelékhez:
50dkg túró
200ml habtejszín
2 citrom reszelt héja
2 cs.vaníliás cukor
ízlés szerint kristálycukor,mazsola
A palacsinta tésztát a szokásos módon elkészítjük majd kisütjük.Sajnos a liszt és a tej mennyiséget nem tudom pontosan,ahogy összeáll a tészta.Tejszín sűrűségűnek kell lennie.Én 1 cs.vaníliás pudingport is szoktam hozzárakni(annyival kevesebb liszt) Nagyon finom ízt ad a tésztának!
A habtejszínt felverjük,összekeverjük a túróval,a reszelt citromhéjjal,tetszés szerint a cukrokkal és a mazsolával.
Megtöltjük a kisült palacsintákat és csokiöntettel díszíthetjük!
250 g kókuszreszeléket darálj egészen apróra.Egy kisebb lábosban keverd össze a Cocomas kókuszkrémet, a kókuszolajat, a vizet, a vanília kivonatot és az eritritet.Lassú tűzön kever...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt 1 dl tejjel, és egy kevés cukorral futassuk fel. A liszthez adjuk hozzá a porcukrot, a vaníliás cukrot, a tojást, a felfuttatott élesztőt, a maradék tejet, a citromhéj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű