• 1,5 dl langyos tej
• 15 dkg olv. vaj
• csipet só
• 10 dkg cukor
• 1 citrom vagy narancs héja
• 2 tojás
• 1 tk. vanília kivonat
• 50 dkg liszt
• 3 dkg élesztő
2 ek. kakaópor,
Az élesztőt kevés langyos tejben egy tk. cukorral felfuttatom, majd a többi hozzávalóval lágy, fánktészta szerű kelt tésztát dagasztok. Mikor kész kettéveszem, majd a felébe beledolgozom a kakaóport és a mazsolát.
A tésztát duplájára kelesztem, majd bőven lisztezett felületre borítom először a síma tésztát. Kezemmel téglalap formára lapogatom. Ugyanígy a kakaós tésztát is. Egymásra teszem őket, feltekerem, majd mint a ruhát, két végénél fogva ellentétes irányba megcsavarom.
Egy nagyobb szilikonos kuglófformába teszem, hagyom hogy duplájára keljen.
180 fokos sütőben 45-50 percig sütöm, ha kell a tetejét félidőben egy fóliával letakarom.
A formában hagyom hűlni, állítólag ettől szaftosabb lesz.
A kihűlt tésztát vagy simán megszórom porcukorral, vagy citromos, narancsos olvasztott vajjal átkenem.
A csokit vízgőz felett olvasszuk fel a tejjel. Vegyük le a tűzről, adjuk hozzá a kis darabokra vágott vajat. Hagyjuk hűlni egy kicsit, majd keverjük hozzá egyenként az öt tojás sá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Keverd össze mindet. Sütőpapíron csinálj korongokat belőle, és süsd 190C-on 15 percig.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Elkészítés : a vajat, és a csokoládét olvasszuk fel, adjuk hozzá a gesztenyemasszát. ( Én ezt úgy oldottam meg egyszerűen, hogy a vajat kissé folyósra olvasztottam a mikróba, maj...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű