- 1 db bőrös csirkemell,
- 2 db csirkecomb,
- kelbimbó,
- kaliforniai paprika,
- sárgarépa,
- cukkini,
- brokkoli,
- apró szemű burgonya,
Pác:
- 1 ek. méz,
- 1 ek. balzsamecet,
- 1 tk. mustár,
- 6 ek. olívaolaj,
- 2 gerezd fokhagyma pépesítve,
- szárított fűszerek: oregánó, bazsalikom, rozmaring,
- só,
- bors,
A csirke darabokat megmostam, fazonra igazítottam. A zöldségeket megtisztítottam, falatnyi darabokra vágtam, de nem aprókra.
Összeállíttottam a pácot.
A húsokat egy kevés olajon serpenyőben átpirítottam, épp csak annyira, hogy valamelyest színt kapjon.
Egy tepsit kibéleltem sütőpapírral, közepére tettem a lepirított húsokat, köré az összevágott zöldségeket. A zöldségeket pluszban meglocsoltam egy kis olajjal, majd mindent bevontam a páccal. A zöldségeket is. Összeforgattam, hogy mindenütt érje a pác az összes darabot, és betoltam a 200 fokos sütőbe, ahol 35-40 perc alatt szép pirosra sült benne minden.
Tippek:
- bármilyen csirke alkatrészből készítheted, akár szárnyat is tehetsz bele, ha szeretitek.
- fontosnak tartom, hogy bőrös legyen a hús, amit persze nem kötelező majd elfogyasztani, de ahhoz nagyon kell, hogy a hús, főleg a mell ne száradjon ki.
- a pác nem elég ahhoz, hogy bőségesen jusson mindenhová, ezért locsoltam meg a zöldségeket egy kevés olajjal pluszban
- szerintem nagyon kell bele a krumpli, a legtöbb családban a sült zöldség klassz, meg szeretjük, de azért jól lakni vele nem tudunk státuszban van. Így, hogy krumplit is tettem bele, komplett körete volt a húsnak
- tényleg bármilyen zöldséggel csinálhatod, én legközelebb a cukkinit ki fogom hagyni, mert az nem sül, hanem megfő, azt meg nem szeretem. Mehet bele karfiol, padlizsán, a kelbimbó nagyon jó bele, a zsenge karalábé se lehet rossz, akár egy fürt koktélparadicsom is, szóval minél színesebb, annál jobb.
A húsokat átkenjük a fűszerekkel és egy tepsibe tesszük őket. A zúzott fokhagymát belekeverjük az olajba, hozzáadjuk a paradicsomszószt és a bort, ezzel öntjük le a csirkét. A lime...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A csirkecombokat beirdalom egy kicsit és olajos fokhagymával bekenem. Majd besózom, borsozom, és a mustárral jól bekenem majd így páco- lom minimum 2 órát. De minél tovább pácolom...
Elkészítési idő: 1,5 óra+pácolás Nehézség: Könnyű
Elkészítés: Jól összekeverjük az összes hozzávalót. Veszünk egy alufóliát. Ráhalmozzuk a húsmasszát. Feltekerjük kolbász formára. . Lezárjuk, mint a cukorkákat a két végén megteke...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű