Tészta:
- 1 csésze cukor,
- 1 csésze darált dió,
- 1 csésze tej,
- 1 csésze liszt,
- fél csésze vaj vagy olaj,
- 1 tojás,
- 1 csom. sütőpor,
- 1 csom.vaníliás cukor,
- 1 csipet só,
Krém:
- 2 csomag vaníliáspudingpor,
- 5 dl tej,
- 20 dkg vaj,
- 10 dkg porcukor,
- 1 csom. vaníliáscukor .
Hab:
- 2 dl cukrászhab
Elkészítjük a tésztát, megsütjük.
Felfőzzük a tejjel a pudingot, hűtjük. Porcukorral habosra keverjük a vajat és hozzáadjuk a kihűlt pudinghoz és habosra keverjük.
A kihűlt tésztára kenjük a krémet és a felvert cukrászhabot.
Tetejét megszórjuk darált dióval.
Tepsi mérete : 32 x 26 cm 1csésze = 2 dl.
A túrót és a joghurtot egy kis tejjel összeturmixolom, a tojást kikeverem a cukorral és van.cukorral. Összeöntöm, majd hozzáadom a maradék tejet, a lisztet és a sütőport. Kiolajoz...
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
Ezeket csak össze kell keverni és előmelegített sütőben 180 fokon kb. 30 percig sütni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A vajat, a kakaóport és a cukrot összekeverjük, hozzáöntjük a tejet és kis lángon főzni kezdjük. A kekszet darabokra tördeljük és a vágott dióval együtt egy tálba tesszük. A szirup...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű