190 g liszt
100 g cukor
30 g cukrozatlan kakaópor
1 teáskanál ( szódabikarbóna
1/2 teáskanál só
5 evőkanál olaj
1 evőkanál ecet
1 teáskanál vanília kivonat
1 csésze (240 ml) forró vízzel
A krém:
200 g félédes csokoládé, apróra vágott
1/2 csésze (120 g) tejszín
Melegítsük elő a sütőt 180 fokra. Egy 20 cm-es tortaformában keverjük össze a lisztet, cukrot, kakaóport, szódabikarbónát és a sót. Adjuk hozzá az olajat, ecetet, vanília aromát és a forró vizet és a habverővel
keverjük össze újra. .Egyenletesen oszlassuk szét , és süssük 25-30 percig, tűpróbáig
Hagyjuk kicsit hűlni, és távolítsuk el az oldalát Készítsük el a csokoládé ganache-t. Melegítsük fel a tejszínt egy kis serpenyőben, . Vegyük le a tűzről, és adjuk hozzá az apróra vágott csokoládét, majd keverjük simára. Öntsük a torta tetejére és egy kanál segítségével alakítsunk ki virág formát a krémből
A száraz anyagokat össze kell főzni a tejjel. Málnával és fahéjjal díszítjük a tetejét.
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű
1, A tojássárgáját cukorral jól kikavarjuk,apránként felváltva hozzáadjuk az olajat és vizet. 2, Hozzáadjuk a masszához a sütőporral elkevert lisztet,majd óvatosan keverjük bele a...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű