1 tepsihez
50 dkg liszt
2 tojás sárgája
fél margarin (vajas tekercshez)
fél élesztő
2 csapott ek cukor
só
tej
vajas tekercs esetén mazsola
Felfuttatom az élesztőt, felolvasztom a margarint, összekeverek mindent a liszttel, és lágy kelt tésztát gyúrok. Fél órát pihenttem, kinyújtom és megszórom kakaóval, vagy a margarit kieverem 10 dkg cukorral, rákenem és megszórom mazsolával. Feltekerem és kb 2ujjnyi darabokra vágom. Beleültetem a tepsibe és megkenem tojással.
A vajat és a csokit összeolvasztjuk. Egy tálban habosra keverjük a tojásokat a cukrokkal. Ha a csokis massza lehűlt, belekeverjük a tojásos masszát, majd a liszte...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tálba csipetnyi sót rakunk, 5 dkg cukrot, 5 dkg vajat, 4 tojást. Ezt habosra keverjük. Ha jó habos, jön hozzá a tejben megfuttatott élesztő,liszt. Lágy tésztát készítünk,hólyagos...
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes