20x30-as tepsihez
15 dkg liszt
15dkg vaj
15dkg cukor
4 tojás
1 kk sütőpor
a fehérjét két kanál cukorral kemény habbá verjük, a sárgáját a vajjal és a többi cukorral habosra verjük, belekeverjük a lisztet , sütőport majd óvatosan beleforgatjuk a fehérjét.
sütőpapírral bélelt forma, 180 fokon sütni.
Szuperegyszerű: A hozzávalókat robotgéppel keverd egyneművé, majd formázz kis golyócskákat. Hűtőben tárolva napikig eláll.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
összegyúrni, pihentetni a pulton.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt felfuttatjuk a langyos tejben 1 ek cukorral. A lisztet egy tálba szitáljuk, hozzáadjuk a felfutott élesztőt, a maradék cukrot, a vaníliás cukrot, a sót, a tojás sárgájá...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű