Meggy, cukor, víz
Az idén is lesz finom meggy amit érdemes bornak is elkésziteni , Nekem a bevált receptem 5 literes üvegbe 1 kg magozott meggy Érdi bötermő fajta , 1 kg cukor és 3 liter viz felforralva és kihütve az üvegbe összekeverve az egész . Letakarni pár nap mulva csendesen forrni kezd idöjárástól függ ? nap 3- 4 hét . lefejteni és üvegekbe tölteni . Desszert bor lesz belőle :-) több üveget is érdemes késziteni nem lesz savas
Én így készítem a meggybort:
5kg meggy, 4 L víz, literenként 28,5 dkg cukor.
A meggyet összezúzom és 2 napig állni hagyom.Ezután átpréselem és átszűröm / levesszűrőn, vagy gézen/.
Minden liter léhez 1 L vizet adok és a többi cukrot folyamatosan adagolom.'
1.nap: 16 dkg literenként
12 nap: 8 dkg/ liter újabb
12nap: 4,5 dkg/liter
Ezután néhány nap múlva áttöltöm tárolóedénybe, lezárom és a pincébe tárolom.
3-4 hét után palackozom.
Nem tudom meddig tartható el, mert nálunk nagyon hamar elfogyott!
A dinnyét megfelezzük, magját és héját eltávolítjuk, a húsát nagyobb darabokra vágjuk. A gyömbért, mentalevelet felaprítjuk, beletesszük a keverőedénybe. Beleöntjük a citrom kifac...
Elkészítési idő: 10 perc Nehézség: Könnyű