Viki Irázi:
Először a levet készítjük el. Amíg az uborkát üvegbe rakjuk, addig a só elolvad a lében.
Ízlés szerint folyékony édesítőt adunk hozzá. Mindenki olyat, amilyet már megszokott.
Nekem most Dia Édes folyékony édesítőm (1 literes) van itthon, ezt tettem bele.
Azért nem írom, hogy mennyit, mert ezt mindenkinek szájíze szerint kell adagolna.
10 %-os ecetet használtam, vízhez viszonyítva literenként 2 dl-t.
4 dkg sót tettem bele, (szintén a vízhez viszonyítva literenként)
Elkavartam az egészet és hagytam, hogy olvadjon a só és kicsit érjenek össze az ízek is.
10 kg uborka
Az üveg aljára:
üvegenként 2 kisebb vagy 1 db nagyobb babérlevél
fél mokkáskanál mustármag,
fél mokkáskanál koriander mag
8-10 szem egész fekete bors
kapor (piaci csomózott kaporból 3 szál/üveg)
Az üvegekbe, szép sorba beállítottam az uborkákat, az
elkészített lével felöntöttem. A kupakokat az üvegre csavartam és mentek az automatába.
90 fok és 30 perc.
A felöntő lé hozzávalóit összekészítem egy megfelelő fazékban és felfőzöm. Egy tepsibe beleállítom az előzőleg alaposan kimosott befőttes üvegeket. Első körben nyers hagymát rakok...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az üveg aljába teszek egy csokor kaprot. Az uborkákat a mosogatóban vízbe rakom. Mindegyiket alaposan megdörzsölöm a kezemmel, és levágok a két végéből kb. 1-1 cm-t, majd 3 hel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű