(6-8 kis üveghez)
4 nagyobb tojás
60 dkg kristálycukor
22,5 dkg vaj
1 evőkanál kukoricaliszt
4 nagy citrom kifacsart leve és lereszelt héja
A tojásokat egy tálba ütjük és villával felverjük, majd hozzáadjuk a cukrot, a kukoricalisztet és a puha vajat, majd géppel jól kikeverjük. Amikor a massza összeállt, a legvégén folyamatos keverés mellett belecsorgatjuk a citromlevet. Ezután a reszelt cirtomhéjat forgatjuk bele. Végül feltesszük a tűzre és közepes hőmérsékleten, folyamatosan kevergetjük, amíg besűrűsödik és kicsit opálos lesz. Ez körülbelül 7-8 perc. Majd kis lángra állítjuk a tüzet és még 1-2 percig gyöngyöztetve forraljuk, amíg krémes állagú lesz.
Csírátlanított befőttes üvegekbe töltjük és szárazdunsztban hagyjuk kihűlni. Felbontás után hűtőben tároljuk.
Össze keverni,forralni, míg a levendula kiengedi a színét és besűrűsödik. Tál, szűrő lecsöpögtetni, paszírozni Mehet hozzá kis citromlé. Üvegbe tenni. Száraz dunszt.
Elkészítési idő: Nehézség: Nehéz
A zöldbabot megmossuk, végeit levágjuk, ha szükséges, újra megmossuk, és egészben bő, forrásban lévő vízbe tesszük, s kb. 2-3 percig előfőzzük, majd lecsorgatjuk. (A babot nem szel...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű